Zdrowotne działanie guarany


Choć guarana powszechnie kojarzy się wszystkim z działaniem stymulującym, które jest znacznie silniejsze niż w przypadku kawy, to jednak jest to roślina, która posiada także liczne pro zdrowotne właściwości. Warto o tym pamiętać, ponieważ warto od czasu do czasu nabyć i zażywać suplement diety, który w swoim składzie posiada zmieloną guaranę. Jakie dokładnie posiada ona właściwości prozdrowotne?

Czym jest guarana?

Guarana to niezwykła roślina, która wyróżnia się tym, że zawiera najwięcej kofeiny spośród wszystkich znanych ludzkości roślin. Szacuje się, że jest jej dwukrotnie więcej w Guaranie niż w zwykłej kawie. Dzięki temu Guarana ma silne właściwości pobudzające, a jako Guarana mielona, jest stałym składnikiem różnego rodzaju energetyzujących napojów.

A co ze zdrowiem?

Oczywiście rześkie poranki to nie jedyna zaleta Guarany, która jest przez ludzkość wykorzystywana. Jej cykliczne zażywanie powoduje bowiem, że znacznie zwiększa się odporność organizmu na różnego rodzaju infekcje, a także sprawdza się jako bardzo skuteczny środek na migreny i innego typu bóle. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że zawarta w niej kofeina znacznie podkręca proces spalania tłuszczy, co powoduje, że jest ona idealnym środkiem wspomagającym podczas odchudzania.
Jak zatem widać, Guarana jest niezwykłą rośliną, której właściwości są szczególnie cenne. Nie tylko jesteśmy w stanie rozpocząć z przytupem dzień dzięki niej, lecz także zadbać nieco o swoje zdrowie.