W jaki sposób należy dobrać rozmiar biustonosza?

Odpowiednio dobrany biustonosz to nie lada wyzwanie dla niejednej kobiety, jednak niewiele pań potrafi sobie z tym poradzić. Zamiast dokładnie zmierzyć wszystkie niezbędne elementy, większość kobiet kupuje biustonosz na oko, co oczywiście jest bardzo dużym błędem, gdyż nie tylko zniekształca to biust, ale również wpływa niekorzystnie na zdrowie. W jaki zatem sposób należy dobrać rozmiar biustonosza?

Miara najważniejsza

Rozmiar biustonosza składa się z liczby oraz litery, przy czym ta pierwsza odpowiada obwodowi klatki piersiowej, natomiast ta druga wielkości miseczki. Z tego też względu, aby dokładnie określić rozmiar, należy bardzo dokładnie zmierzyć obwód pod biustem, a także obwód samego biustu. Następnie konieczne jest obliczenie różnicy pomiędzy tymi dwoma wartościami, pamiętając o tym, aby od obwodu w biuście odjąć rozmiar pod biustem. W następnej kolejności należy znaleźć dostępna na wielu stronach internetowych tabelę rozmiarów, aby znaleźć rozmiar swojego biustu.

Kalkulator rozmiarów

Na wielu stronach internetowych można znaleźć tzw. kalkulator rozmiarów (https://www.gorteks.com.pl/Jak-dobrac-rozmiar-biustonosza-cabout-pol-50.html), który poprzez podanie zmierzonych wcześniej obwodów sam wyliczy rozmiar biustonosza. Jeśli jednak nie ma się zaufania do takich wynalazków to można poprosić o pomoc braffiterkę, czyli osobę, która zajmuje się zawodowo określaniem odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Każda osoba zajmująca się sprzedażą bielizny nie powinna mieć również problemów z określeniem rozmiaru, dlatego też warto poprosić ją o radę.