Skuteczne środki na nadpotliwość

tabletki na pocenie

Nadpotliwość to problem, z którym zmaga się dosyć spora liczba osób, jednak uporanie się z nim nie jest wcale takie proste. Obecnie w aptekach i drogeriach można bez problemu zakupić różnego rodzaje produkty kosmetyczne mające na celu zminimalizować problem, jednak nie u każdej osoby dany kosmetyk okaże się skuteczny. Po jakie zatem produkty warto sięgać, aby zminimalizować problem nadpotliwości?

Antyperspiranty

Najpopularniejszym produktem, który ma za zadanie nie tylko powstrzymać pocenie, ale również zneutralizować nieprzyjemny zapach jest antyperspirant, który powinien działać przez dobę a w niektórych przypadkach nawet przez dwa dni. Produkt ten sprawdza się głównie u osób, które nie mają zbyt dużych problemów z poceniem się, natomiast pozostałe osoby powinny sięgnąć po coś mocniejszego.

Blokery

Bloker to mocniejszy w działaniu produkt, który może być stosowany wyłącznie na noc i to góra przez dwa dni w tygodniu. Z racji tego, iż produkt jest naprawdę silny, nie może być stosowany na podrażnioną skórę, a także tę wydepilowaną.

Tabletki
Ostatnią propozycją są tabletki na pocenie, które mają spowodować, iż pot zamiast przez gruczoły potowe będzie usuwany wraz z moczem. Stosowanie takich tabletek na pocenie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, jednak należy stosować się do informacji znajdujących się na ulotce opakowania, lub skonsultować z farmaceutą np. na http://www.apteka-oliwna.pl/bez-recepty/dermatologia/nadmierne-pocenie. Nie należy też zwiększać dawki, gdyż nie wpłynie to w żaden sposób na efekty.