Trzy proste sposoby na przygotowanie się do ciąży

Prenatal Uno

Ciąża planowana jest dla kobiety zdecydowanie lepszą szansą na przygotowanie się do niej od ciąży nieplanowanej. Generalnie chodzi o to, że kobieta powinna zadbać o siebie. Dbanie o siebie wbrew pozorom jest również dbaniem o dziecko i to w wymiarze większym, niż by to się na początku zdawało.

W trakcie ciąży w naszym organizmie powstanie nowy mały człowiek. Człowiek ten do momentu narodzin będzie musiał posiadać wszystko, czego będzie potrzebował do życia poza łonem matki. Wszelkie substancje jakie do budowy pobierze, pobierze od kobiety (nie ma innego wyjścia).

Jak przygotować się do ciąży?   

  1. Odpowiednia dieta

Jeśli nie mamy odpowiedniej diety przed ciążą, zapewne mamy niedobory. Niedobory te będą się powiększać, wraz z rozwojem naszego dzidziusia. W trakcie ciąży będzie za późno na wprowadzanie zbilansowanej diety. Warto pomyśleć o tym wcześniej.

  1. Suplementacja

Suplementacja w ciąży lub w okresie ją poprzedzającym jest doskonałym rozwiązaniem. Są odpowiednie preparaty (na przykład Prenatal Uno), które mają za zadanie dostarczyć nam dużą dawkę mikroelementów i składników, jakie dziecko zacznie pobierać od nas w trakcie rozwoju. Preparaty takie jak Prenatal Uno z Apteki Oliwna pomogą naszemu dziecku, ale nasze samopoczucie w trakcie ciąży oraz po narodzinach będzie lepsze, a my szybciej dojdziemy do siebie.

  1. Aktywność fizyczna

Jeśli aktywność fizyczna nie jest naszym “konikiem” to powinnyśmy popracować również nad tym. Badania potwierdzają, że kobiety aktywne fizycznie lepiej czują się w ciąży, lepiej znoszą poród oraz dochodzą do siebie po narodzinach.