Jak reagować na chorobę dziecka?


Bycie rodzicami to praca na cały etat. Dziecko to największy Skarb dla każdego z rodziców.

Kiedy udać się do pediatry?

Starsze dziecko przy drobnej infekcji dróg oddechowych nie musi za każdym razem udawać się na wizytę do lekarza. Jeśli rodzice są doświadczeni będą wiedzieć kiedy pediatra Białystok jest potrzebny aby zdiagnozować chorobę u dziecka.

Jeśli coś zaczyna niepokoić rodziców w zachowaniu dziecka, gorączka znacząco się powiększyła to natychmiast należy się skonsultować z lekarzem, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, zbadaniu dziecka zaleci dalsze jego leczenie. Tylko pediatra w Białystok z CMryska.pl  będzie w stanie dobrać odpowiednie leki do wieku dziecka, w ten sposób aby one nie przyniosły zupełnie innego efektu od tego oczekiwanego.

Dziecko może być przez długi czas okazem zdrowia, jednak warto na wszelki wypadek przygotować adresy lekarzy, telefon do przychodni oraz godziny przyjęć aby w przypadku choroby móc natychmiast udać się na wizytę.

Przychodnia z lekarzem pierwszego kontaktu powinna mieć również adresy punktów, które prowadzą dyżury i pracują w weekendu. W ten sposób można uniknąć nieprzyjemnej sytuacji kiedy okaże się, że nasza placówka nie pracuje i jest zamknięta.

Jeśli dziecko będzie miało niezwykle wysoką gorączkę, problemy z oddychaniem, wymioty itd należy bezzwłocznie zadzwonić pod 112 lub 999 i wezwać kartkę pogotowia. Tylko w ten sposób nabierzemy pewności, że dziecko szybko trafi pod właściwą opiekę.