Herbata matcha i jej właściwości odchudzające


Odchudzanie to bardzo popularny temat zwłaszcza, gdy zbliża się jakaś uroczystość i chcemy dobrze wyglądać lub wtedy, gdy zbliżają się upalne miesiące. Zmiana stylu odżywania oraz wzrost czasu przeznaczonego na aktywność fizyczną na pewno pomoże w zrzucaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Można przyspieszyć ten proces przy pomocy zdrowych wspomagaczy na przykład ziół, herbat, żywności, która pobudza metabolizm.

Jedna z herbat, która posiada miedzy innymi właściwości odchudzające jest herbata matcha. Zawiera ona związek o nazwie EGCG, czyli galusan epigallokatechiny. Wpływa on na poprawę metabolizmu. Picie herbaty mathe pomaga zrzucić dwa razy więcej kilogramów od osób, które jej nie piły. Dowiodły o tym badania, które zostały opublikowane w piśmie „American Journal of Clinical Nutrition”. Należy pamiętać o tym, że picie herbaty jedynie pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej a kluczowymi czynnikami jest to, co spożywamy oraz jak ćwiczymy i ile czasu przeznaczamy na ćwiczenia fizyczne.

Matha w dosłownym tłumaczeniu to „herbata w proszku”. Ma ona charakterystyczny smak. Jest delikatny i wyrazisty równocześnie. Na jej bazie można przygotować nie tylko herbatę, lecz również smoothie, koktajle, jogurty. Można ja dodać do ciast, tortów oraz innych wypieków. Dodanie do matchy innych składników powoduje, że jej właściwości są słabsze. Dlatego jeżeli chcemy z nich skorzystać to spożywajmy ją w tradycyjny sposób.