Dostarczanie błonnika do organizmu

Błonnik jest niezwykle cennym składnikiem pokarmowym dla naszego ciała. Choć nie ulega trawieniu w przewodzie pokarmowym, wypełnia nasze jelita, ułatwia trawienie i daje uczucie sytości. Bardzo trudno jest w codziennej diecie zapewnić sobie prawidłową podaż błonnika, dlatego warto się wspierać preparatem Colon C.

Dlaczego suplementacja błonnika

Błonnik znajduje się głównie w surowych warzywach i owocach, nasionach roślin strączkowych, produktach zbożowych, otrębach. Bardzo rzadko zdarza się, byśmy jedli te wszystkie produkty codziennie w sporych ilościach. Dlatego tak ważna jest suplementacja błonnika, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy bardzo trudno o codzienną podaż świeżych warzyw i owoców.

Co daje suplementacja błonnika

Nasza codzienna dieta powinna zawierać około 30 gram błonnika pokarmowego. To niewiele. Jednak biorąc pod uwagę jak dużo potraw przetworzonych jemy na co dzień, a jak mało miejsca zostaje nam już na błonnikowe produkty, podaż tych 30 gram może się okazać szalenie trudna. O wiele łatwiej jest łyknąć Colon C zawierający skoncentrowaną ilość błonnika w jednej dawce, niż przyrządzić pełnowartościowy, warzywny posiłek. Niemniej jednak nie wolno się zdawać wyłącznie na suplementację błonnika.