Aromatyczne zioła w kuchni

przyprawy sklep

Zioła nadają naszym potrawą wspaniałego aromatu. Można nimi spokojnie zastąpić sól, czy też sztuczne dodatki samkowe, których przecież nie chcemy w naszej żywności. Dlatego też warto odnaleźć w swojej okolicy sklep z przyprawami, w którym dostaniemy zioła pasujące do naszej kuchni

przyprawy sklep

Jak przechowywać zioła?

Przyprawy sklep z takim asortymentem zapewne jest przystosowany do przechowywania ziół tak, aby zachować ich aromat. W domu także należy o tym pamiętać. Otwierając saszetkę z naszymi ulubionymi ziołami — trzeba ją dobrze zamknąć, a najlepiej, jeśli zorganizujemy szczelne pudełko na zioła, w którym będzie można je przechowywać.

Często dziwimy się, że dodawane przez nas przyprawy, jakby nie działają. Dodajemy ich więcej i więcej, a to wcale nie daje zamierzonego efektu. Warto zastanowić się wtedy, czy aby na pewno odpowiednio je przechowujemy. Zioła trzymane w otwartych saszetkach po pewnym czasie nie przydadzą się kompletnie do niczego.

Przyprawy z ogrodu

Nabycie przypraw i ziół w sklepie z przyprawami jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jednak dla tych, co mają taką możliwość i lubią spędzać czas w ogrodzie, dobrym rozwiązaniem może być wyhodowanie ziół w swoim własnym ogródku. Następnie można je wysuszyć, aby mieć nieco zapasów na sezon zimowy lub używać świeżych, co jest najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba mieć nawet ogrodu, bo wiele ziół doskonale rośnie w doniczkach na parapecie. Wystarczą jedynie chęci i odrobina zaangażowania, aby mieć własny, ziołowy ogródek na wyciągnięcie ręki!