Probiotyki dla kobiet

Szczepy bakterii nazywane probiotykami znajdują się w przewodzie pokarmowym oraz w pochwie. Potrzebne są do prawidłowej pracy jelit oraz ochrony przed infekcjami intymnymi. Przyjmuje się je w pożywieniu na przykład w naturalnym jogurcie. Okazuje się jednak, że to nie zawsze wystarcza. W stanach nasilonego, długotrwałego stresu czy też antybiotykoterapii narażone są jelita. Warto więc wzmocnić je tak samo, jak pochwę działaniem szczepów bakterii zawartych w probiotykach sanprobi.

Probiotyki dla pochwy – dlaczego warto je stosować?

Dopochwowe probiotyki to wybór dla tych osób, które nie potrzebują ochrony żołądka, ale mają problemy z mikroflorą pochwy. Sanprobi Femi+ przyda się kobietom zmagającym się z infekcją czy stanem zapalnym miejsc intymnych. Dzięki temu, że są to probiotyki dopochwowe działają szybciej i dokładnie na to miejsce, które potrzebuje w danym momencie wsparcia. Dzięki ich stosowaniu możliwe będzie uniknięcie infekcji grzybiczych oraz bakteryjnych na przykład po wizycie na basenie bądź saunie. Warto decydować się na probiotyk także w momentach antybiotykoterapii bądź w czasie przeziębienia.

Probiotyki dla żołądka – kto powinien się na nie zdecydować?

Wiele kobiet zmaga się nie tylko z problemami dotyczącymi stanów infekcyjnych pochwy, ale również z naruszoną mikroflorą jelit. Nieregularne jedzenie, niezdrowe posiłki, szybkie tempo życia i duży stres odbijają się niekorzystnie na układzie trawiennym. Żeby go wspierać, warto zastosować sanprobi w kapsułkach, które należy przyjmować codziennie przynajmniej przez miesiąc. To wsparcie dla kobiet żyjących w stresie, ale także dla tych, które zmagają się z grypą i przyjmują antybiotyki niekorzystnie działające na mikroflorę jelitową. Sanprobi przyda się także tym kobietom, które nie radzą sobie ze wzdęciami. Regularne przyjmowanie szczepów bakterii pomoże pozbyć się tego wstydliwego problemu.