Kosmetyki z natury – mydło z Aleppo

mydło aleppoPomimo tego, że Aleppo kojarzone jest przez większość z nas z terenem objętym działaniami wojennymi oraz licznymi uchodźcami, to jednocześnie właśnie z tamtego regionu pochodzi jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych kosmetyków naturalnych. O czym mowa? Oczywiście o mydle z Aleppo. Jako ma ono właściwości i czy rzeczywiście warto je stosować?

Mydło aleppo – same naturalne składniki

Mydła aleppo to obecnie jeden z nielicznych kosmetyków, który stosowany jest w niezmienionej formie i kształcie od setek lat. Pomimo tego, że tego typu mydło zdobyło popularność w naszym kraju dopiero w ostatnich stu latach, to jego historia sięga czasów Fenicjan, którzy morskimi trasami handlowymi przywieźli je do Europy.

Właściwości mydła

Jakie są jednak właściwości syryjskiego mydła? Przede wszystkim dzięki olbrzymim właściwością antyseptycznym jest ono polecane przez lekarzy dermatologów do codziennej pielęgnacji skóry podatnej na wszelkiego rodzaju podrażnienia, w szczególności powstawanie wyprysków (trądzik). Mydło aleppo nie tylko odkaża powierzchnię skóry oczyszczając ją ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, ale również przywraca jej naturalne pH sprawiając, że jest ona bardziej odporna „na przyszłość” – działa niczym tonik dostępny w drogeriach.

Podsumowując, jeżeli mamy problem z podrażnieniami naszej skóry, warto spróbować regularnego stosowania mydła z Aleppo. Może to właśnie ono będzie rozwiązaniem wszystkich problemów?