Maść konopna – naturalny sposób zdrową skórę i nie tylko

maść cbd

Maści konopne w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne w Polsce, jak i na świecie. Zawdzięczają to szerokiemu zastosowaniu oraz udowodnionemu naukowo pozytywnemu działaniu olejów CBD. Maść konopna jest połączeniem oleju, w tym przypadku z konopii z innymi składnikami naturalnymi nakładana na skórę. Olej z konopii jest w pełni legalny, ponieważ nie zawiera niedozwolonego THC, a jedynie CBD. Jest to składnik, które w konopiach odpowiada za działanie rakotwórcze, przeciwbólowe oraz pomagające ludziom wyjść z depresji lub stanów lękowych.

Skąd pochodzi olej CBD?

Olej CBD, nazywany również kannabidiolem, pozyskiwany jest z konopii siewnych. Jak napisano wyżej – jest to odmiana konopii w pełni legalna na całym świecie. Są one całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Nie wywołują żadnych efektów psychoaktywnych, ale za to mają szereg właściwości prozdrowotnych. 

Na jakie przypadłości stosuje się maści konopne?

  • Leczenie trądziku – maść z zawartością kannabidioli świetnie sprawdzi się przy skórze przetłuszczonej, posiadającej liczne wypryski. Ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz wysuszające. 
  • Drugim możliwym zastosowaniem jest zwalczanie bólu stawów i mięśni. Medycyna naturalna świetnie sprawdzi się również w takim przypadku. Maść CBD z hempking.eu a właściwości kojące i rozluźniające, więc punktowe posmarowanie przeciążonych stawów, czy spiętych mięśni z pewnością pomoże.
  • Kolejną z możliwości jest leczenie zapalenia skóry. Maść konopna dzięki właściwościom antyseptycznym, przeciwzapalnym i regenerującym może nas wspomóc w walce z tą dolegliwością.