Jak wybrać ortezę na kolano?

orteza na kolano z fiszbinami

Orteza na kolano jest użytkowana w wielu sytuacjach. Zazwyczaj sięgamy po nią po przebytych kontuzjach i urazach. Użytkowanie ortezy skonsultować warto z lekarzem lub fizjoterapeutą, tak aby doskonale zadbać o swoje zdrowie. Rynek oferuje wiele produktów tego typu, dlatego wybór nie jest łatwy. Sprawdźmy, jak wybrać niezawodną ortezę i co jest najważniejsze podczas zakupu. Jaka orteza na kolano spełni nasze oczekiwania? Gdzie można ją kupić?

Orteza na kolano

W poważniejszych przypadkach orteza kolanowa jest dobierana zgodnie z zaleceniami specjalisty. Dzięki temu mamy pewność, że produkt zapewnia najwyższą ochronę. Faktem jest, że staw kolanowy często ulega urazom, gdyż kolano jest niezwykle złożonym stawem. W takim wypadku sięgamy po ortezę na kolano, która nie pozwoli pogłębiać urazu. Jak dokonać wyboru? Musimy mieć na uwadze kilka aspektów. Najważniejsze z nich to:

  • Cel stosowania ortezy
  • Rodzaj schorzenia
  • Waga i wzrost użytkownika
  • Czas i częstotliwość użytkowania

Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy ortezę miękką, półsztywną lub sztywną. Ostateczny wybór jest zależny od powyższych kwestii. Przykładowo miękka orteza posłuży nam w profilaktyce i leczeniu niewielkich kontuzji. Pozwala także wykonywać wiele czynności, takich jak biegania lub jazda na rowerze. Wersje sztywne i półsztywne są stosowane w razie poważniejszego schorzenia. Im cięższy użytkownik, tym orteza powinna być mocniejsza i sztywniejsza. 

orteza na kolano

Gdzie dokonać zakupu?

Gdzie zakupimy orteze na kolano? Klienci bardzo chętnie wybierają zakupy w internetowym sklepie. Nie trzeba wychodzić z domu, aby znaleźć niezbędne akcesoria do rehabilitacji lub profilaktyki zdrowotnej. W razie pytań, sprzedawcy pomogą nam dobrać najlepszą ortezę dla siebie. Warto mieć na uwadze atrakcyjne ceny i dobrą jakość produktów, które są tworzone z dbałością o każdy detal. Niezawodne ortezy na kolano to produkty doskonale znane sportowcom i osobom po urazach, operacjach i kontuzjach. W efekcie można szybciej wrócić do pełnej sprawności. 

Rozmiar ortezy na kolano

Co jeszcze jest ważne? Nie możemy pomijać dobrania odpowiedniego rozmiaru ortezy na kolano. Istnieją modele uniwersalne, jednak nie zawsze można je stosować. Zbyt luźny model nie spełni swoich zadań, a zbyt ciasny wpływa na dyskomfort. Może doprowadzić do otarć, niedokrwienia i zakrzepicy. Ortezę na kolano musimy dobrać w przemyślany sposób. Dobrym rozwiązaniem jest przymierzenie produktu i wykonywanie czynności codziennych z użyciem ortezy. Powinniśmy zatem zmierzyć obwód kolana i porównać uzyskany wynik do specyfikacji produktu. Zazwyczaj orteza wyposażona jest w mechanizm regulacyjny, który daje możliwość dopasowania do swoich preferencji. 

Nie zapominajmy o tym, że ortezy są tworzone z różnorodnych materiałów. Miękkie i elastyczne zazwyczaj są wykonywane z dzianiny lub neoprenu. Z kolei sztywniejsze stawiają na włókna szklane lub węglowe. Poza tym, znaczenia ma też warstwa materiału, który zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci.