Co daje trening z gumą?

Odpowiedni sprzęt do ćwiczeń pomoże osiągnąć szybciej i efektywniej nasze cele treningowe. Warto sięgać po nowości takie jak guma treningowa. Za ich pomocą można cieszyć się pięknie wymodelowanymi mięśniami pośladków.

gumy treningoweGumy możemy stosować także do treningu całego ciała. Warto starać się by wszystkie ćwiczenia były wykonane przy pełnym zakresie ruchu. Nasz organizm pracuje wtedy wydajniej. Takie same powtórzenia wykonane bez gumy treningowej nie dają dobrych efektów. Guma treningowa rzeźbi całą naszą sylwetkę. Ćwiczenia wykonywane za jej pomocą wzmacniają mięśnie całego ciała. Stanowią dobry wybór dla osób mających problem z utrzymaniem równowagi.

W sklepach takich jak FighterShop znajdziemy gumy treningowe o różnych kolorach. Mają one jednak znaczenie. Największy opór w ćwiczeniach dają taśmy złote, srebrne i czarne. Rzecz jasna osoba początkująca powinna sięgnąć po gumy z mniejszym oporem. Na początek warto sięgnąć po najsłabsze gumy beżowe oraz żółte. Później gdy trening wzmocni nasze mięśnie możemy przerzucić się na kolor czerwony, zielony i niebieski.

Trening z gumą można wykonać praktycznie wszędzie- w domu czy na dworze. Istnieje też przy nich zdecydowanie mniejsze ryzyko powstania kontuzji. Trening z gumą pozwala także dobrze rozciągnąć mięśnie w całym naszym ciele. Idealny przyrząd dla osób borykających się z cellulitem. Gumy można więc uznać za swego rodzaju mini siłownię. Dobry wybór gdy nie chcemy uczęszczać do tradycyjnej sali gimnastycznej.