Zioła lecznicze – skąd czerpać o nich wiedzę?


Medycyna naturalna cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Wiele schorzeń można leczyć bez użycia antybiotyków. Zamiast nich można zastosować zioła lecznicze, których prozdrowotne właściwości znane są już od wieków, jednak rozwój medycyny sprawił, iż medykamenty produkowane w warunkach laboratoryjnych wyparły te naturalne leki z rynku. Na szczęście miłośników ziół przybywa, a świadomość o ich dobroczynnym wpływie na ludzki organizm nieprzerwanie rośnie.

Jak zdobyć wiedzę na temat ziół leczniczych?

W internecie można znaleźć mnóstwo informacje na temat jakie właściwości posiadają zioła lecznicze ze sklepu Evita i sposoby ich zastosowania. Dla niektórych entuzjastów medycyny naturalnej to jednak za mało. Z myślą o nich powstały profesjonalne kursy ziołolecznictwa. Ich koszt oscyluje w granicach 2000 – 3000 zł. Taki kurs można odbyć zarówno w systemie stacjonarnym (zazwyczaj w kilkuosobowych grupkach), jak i on-line. Program kursu obejmuje zagadnienia takie jak:

  • rodzaje ziół leczniczych,
  • sposób ich uprawy,
  • przygotowywanie naparów z suszu roślinnego,
  • zastosowanie poszczególnych ziół w przebiegu schorzeń układu krwionośnego,
  • zioła w medycynie estetycznej i kosmetologii,
  • przeciwwskazania do zastosowania konkretnego rodzaju ziół w przypadku wstępowania niektórych schorzeń.

Studium policealne – weekendowe zgłębianie wiedzy

Dla fascynatów ziołolecznictwa, którzy nie przepadają za szybkimi kursami, specjalną ofertę przygotowały szkoły policealne. W zdecydowanej większości z nich można ukończyć ziołolecznictwo w trybie zaocznym (zjazdy odbywają się z reguły dwa razy w miesiącu, w wybrane dni tygodnia – z reguły jest to piątek i sobota, ale często także sobota i niedziela). Po ukończeniu studium policealnego na kierunku ziołolecznictwo słuchacz otrzymuje certyfikat, dzięki któremu może się ubiegać o zatrudnienie w sklepie zielarskim lub przedsiębiorstwie zajmującym się handlem suplementami diety na bazie ziół leczniczych oraz suszem roślinnym. Program nauczania obejmuje takie same zagadnienia, jak przyspieszony kurs on-line.