Zioła, które powinny być w każdym domu

sklep z ziołami online

Chyba nie ma takiego domu w Polsce, w którym, w jednej z kuchennych szafek, nie udałoby się znaleźć jakichkolwiek herbatek ziołowych. Napary ziołowe są bardzo lubiane, często stosowane nie tylko w celach zdrowotnych, ale też po prostu dla smaku. Wiele osób lubi pić herbatki ziołowe, zastępując nimi na przykład popołudniową kawę. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie prozdrowotne działanie ziół, jest ich szczególnie mocną stroną.

Zioła, które powinny być w każdym domu

Oczywiście, niektóre zioła są jeszcze bardziej godne polecenia i rekomendacji. To właśnie o nie warto pytać, kiedy odwiedza się ulubiony sklep zielarski Evita. Oczywiście w ofercie takich sklepów co chwilę pojawiają się jakieś nowości, jednak jest też wiele klasyków, po które klienci szczególnie często sięgają.

Czystek

Czystek to jedno z najpopularniejszych obecnie ziół. Wpływa doskonale na funkcjonowanie całego organizmu, jest zalecany nawet dla kobiet w ciąży, a to jedna z najlepszych rekomendacji. Czystek nie rośnie w naturze w naszym kraju, dlatego też nie da się go zerwać samodzielnie. Kupując susz czystka warto zwrócić uwagę na jego jakość, w którym nie powinno być zbyt wiele gałązek.

Morwa biała

Choć morwa to nie jest zioło a drzewo, to właśnie susz z liści morwy białej można kupić w sklepach zielarskich. Napar z morwy doskonale reguluje poziom cukru we krwi, jest polecany dla osób, które mają problemy z podjadaniem słodyczy. Podobnie jak czystek, morwa biała jest bardzo chwalona za swoje prozdrowotne działanie.

Pokrzywa

Pokrzywa jest rośliną, której susz można również kupić w sklepie zielarskim. Można jednak pokusić się o to, aby wczesną wiosną samemu zerwać młodziutkie listki pokrzywy, a następnie je ususzyć. Napar z pokrzywy działa bardzo dobrze na włosy i paznokcie, jest jednym z najzdrowszych dla organizmu. Młodą pokrzywę można dodawać nawet do sałatek lub przyrządzać z niej zupy, to jedna z naszych rodzimych super roślin.