Z apteczki natury. Na co pomagają zioła moczopędne?


Ziołowe terapie są świetnym sposobem na naturalną poprawę kondycji organizmu. Sprawdzają się zarówno jako wspomaganie i dopełnianie standardowego leczenie, jak i dodatek do diety. Kiedy warto sięgnąć po zioła moczopędne? W jakich schorzeniach pomagają?

Jakie korzyści przynosi picie ziół moczopędnych?

Zioła moczopędne (https://www.lekinatury.pl/pl/ziolowe-porady/drogi-moczowe/ziola-moczopedne-by-wspomoc-leczenie-dolegliwosci.html) – ich przyjmowanie może wydawać się dość uciążliwe – na początku trudno przyzwyczaić się do konieczności częstszego korzystania z toalety. Zalety stosowania ziołowych produktów są jednak nieocenione w łagodzeniu wielu dolegliwości. Należy do nich występowanie obrzęków ciała. Najczęściej można zauważyć je u kobiet, które są bardziej narażone na zmiany hormonalne i odmienny wygląd w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Nieestetycznie zaokrąglona twarz czy odciski na kończynach sugerują, że może być konieczne wprowadzenie ziół moczopędnych do codziennej suplementacji. Sięga się po nie także na diecie redukcyjnej – pozwalają przeprowadzić naturalny detoks organizmu. Zioła bywają skutecznym wspomaganiem leczenia chorób nerek, a także stanów zapalnych dróg moczowych.

Lista najpopularniejszych ziół moczopędnych dla każdego

Do grupy jednych z popularniejszych ziół o właściwościach moczopędnych należy pokrzywa. Można ją kupić w formie suszu do zaparzania oraz jako herbatkę ekspresową w torebkach. Co więcej, ziele jest źródłem cennych witamin i minerałów, kwasów organicznych i flawonoidów. Nie mniejszym uznaniem cieszy się skrzyp polny, który wykazuje także szereg właściwości wzmacniających włosy i poprawiających kondycję skóry. Mniszek lekarski, którego zarówno korzeń, jak i liście posiadają zdrowotne właściwości, ułatwia detoksykację układu żółciowego, a nawłoć przyczynia się do oczyszczania układu limfatycznego. Oprócz wymienionych ziół moczopędnie działa także owoc jałowca, czarny bez, lubczyk i wiele innych.

Spory wybór ziół moczopędnych pozwala przeprowadzać naturalne kuracje w przyjemny i jak najbardziej skuteczny sposób – a to wszystko za niską cenę i w domowych warunkach.