Witaminy Olimp Labs – podstawa suplementacji sportowca

Olimp Labs witaminy

U osób, które regularnie poddają swoje ciało intensywnej aktywności fizycznej występuje zwiększone zapotrzebowanie na wiele składników, w tym witamin i minerałów. Wraz z potem oraz w przyśpieszonych procesach fizjologicznych ucieka wiele cennych minerałów. Ich niedobory prowadzą do zaburzenia równowagi w organizmie oraz do pogorszenia procesów regeneracyjnych. Może to prowadzić do pogorszenia wydajności oraz zwiększenia ryzyka kontuzji.

Jakie witaminy i minerały są kluczowe dla sportowca?

Bardzo ważnymi witaminami są wszystkie witaminy z grupy B. Są to witaminy rozpuszczalne w wodzie, a co za tym idzie organizm ich nie magazynuje. Witaminy z grupy B są kluczowe dla utrzymania zdrowia układu nerwowego, prawidłowego przewodzenia impulsów nerwowych, a także mają istotne znaczenie dla utrzymania wielu procesów biochemicznych na odpowiednim poziomie. 

Przy zwiększonej aktywności fizycznej dochodzi do stresu oksydacyjnego, a ten ma wiele skutków ubocznych. Witamina C jest antyoksydantem i zwalcza wolne rodniki. To ona aktwuje wiele enzymów, a także wzmacna układ krwionośny i immunologiczny. 

Magnez to składnik, który pomoże sportowcom utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zmniejszy uczucie zmęczenia oraz poprawi jakość snu. A jak wiadomo sen to podstawa dobrej regeneracji. 

Olimp Labs witaminy

Olimp Labs witaminy

Witaminy dla kobiet

Kompleks witamin dla kobiet został stworzony, aby dbać nie tylko o zdrowie, ale także o piękno każdej kobiety. Specjalnie opracowany zestaw witamin został wzbogacony o kwas hialuronowy, diosminę i wyciąg z zielonej herbaty. 

Suplementy witaminowe dla osób aktywnych

Olimp Labs witaminy idealne dla sportowców zawodowych jak i tych, którzy trenują rekreacyjnie. Mają zwiększone dawki subtancji aktywnych, dostosowane do zwiększonych potrzeb osób trenujących. Mają świetną wchłanialność oraz zawierają dodatkowe składniki jak np. kwas alfa liponowy, ekstrakt z karczocha, czarnego pieprzu czy też rożeńca górskiego.