Witamina B12- substancja nieodzowna w leczeniu wielu rozmaitych schorzeń i przypadłości


Witamina B12 jest substancją, która poprawia jakość życia wielu ludzi. Niemniej u nich należy nie tyle podawać ją tylko jednym kanałem, ile aplikować ją na różne sposoby. Tylko wtedy ma się pewność, że wchłonie się ona w całości.

Komu witaminę B12 podawać najlepiej w formie zastrzyków?

Po pierwsze seniorom. Im zbilansowana dieta bogata w B12 zwyczajnie już nie wystarcza. A to dlatego, że ich organizm już jej tak dobrze nie przyswaja, jak w młodości. Poza tym całą operację utrudnia fakt, iż w ich żołądkach jest już bardzo mało kwasu. To on w głównej mierze jest odpowiedzialny za prawidłową absorpcję witaminy B12. Po drugie z pewnością witaminę B12 w zastrzykach powinno się podawać kobietom ciężarnym. Witamina B12 wpływa bowiem na kształtowanie się kości i całego szkieletu u płodu. Oczywiście witamina B12 w zastrzykach to też podstawowa metoda leczenia w przypadku anemii.

Jak długo witamina B12 w zastrzykach może być podawana?

Nie powinna ona być podawana dłużej pacjentowi niż 10 dni. Jej dawkę także należy dobierać indywidualnie w zależności od stanu zdrowia danego pacjenta. U seniorów B12 witaminę z Evita.Sklep można przestać podawać po pierwsze, gdy nastąpi wyraźna poprawa w myśleniu i zapamiętywaniu lub też skończą się problemy nietrzymaniem moczu oraz brakiem apetytu. W przypadku ciężarnych suplementacji witaminą B12 zaniechuje się, kiedy ewidentnie widać, że z układem szkieletowym dziecka na zdjęciu USG jest wszystko w porządku. U osób z anemią sprawa wygląda nieco inaczej.

Czemu osoby z anemią muszą brać witaminę B12 znacznie dłużej od innych?

Po pierwsze, bo w dużej mierze same są winne temu, że w ich organizmach jest jej tak mało. A to przez liczne głodówki i lekceważenie sygnałów, które wysyłało im ciało. Po drugie osobom anorektycznym i z problemami alkoholowymi witamina B12 jest potrzebna do regeneracji zniszczonego układu nerwowego. Po trzecie muszą one tak długo brać przepisaną im witaminę B12, aż wyniki krwi diametralnie się nie poprawią. Bez tego nie ma mowy o skutecznym wychodzeniu z choroby.