Waporyzator stacjonarny: czym jest i do czego służy?

waporyzator stacjonarny

Waporyzatory to urządzenia, które zostały zaprojektowane w określonym celu: podgrzewać susz ziołowy (na przykład susz CBD), ale nie spalać go. W komorze waporyzatora umieszcza się zmielony susz ziołowy, który następnie jest podgrzewany przez urządzenie w określonej, ustawionej przez użytkownika urządzenia temperaturze. Pod wpływem temperatury z suszu zaczynają wydobywać się substancję aktywne w postaci pary czy też aerozolu, który następnie jest wdychany przez użytkownika. Jednym z takich urządzeń jest waporyzator stacjonarny.

Waporyzator stacjonarny: co warto o nim wiedzieć?

waporyzator stacjonarny
Dobrej jakości waporyzator stacjonarny znajdziesz w Konopnym Sklepie

Urządzenie, jakim jest waporyzator stacjonarny to przedmiot, który, jak sama nazwa wskazuje, musi zostać umieszczony w określonym miejscu, gdzie będzie można podłączyć go do prądu. Waporyzator będzie potrzebował więcej energii niż waporyzator przenośny, ale będzie również generował większą moc, dzięki czemu jakość i smak pary będą bardzo wysokie.

Komora, w której umieszcza się susz, będzie stosunkowo większa niż w waporyzatorach przenośnych, dzięki czemu będzie można zwiększyć dawkę przyjmowanych substancji bez konieczności przerywania inhalacji, by dołożyć suszu. Wszystko przebiegnie podczas jednej sesji.

Czy waporyzator stacjonarny ma jakieś wady?

Jedynie forma urządzenia może być dla kogoś wadą, ale wtedy zdecydowałby się na wybór urządzenia przenośnego. Waporyzator stacjonarny jest duży, droższy i nie wszędzie będzie można z niego skorzystać. Warto jednak zastanowić się nad jego zakupem, jeśli sesje inhalacyjne mają odbywać się w domu.