Wałek do twarzy – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć

wałek do twarzy

Wałek do twarzy to narzędzie, które sprawia, że każda kobieta może mieć w swoim domu małe SPA. Jest mały, niepozorny, ale niezwykle skuteczny. Wciąż nie ma go jeszcze w Twojej kosmetyczce? Sprawdź, co to dokładnie jest, jak działa i w jaki sposób go używać.

Co to jest wałek do twarzy?

Wałek do twarzy to niewielkie narzędzie kosmetyczne, które zazwyczaj swoim wymiarem nie przekracza rozmiaru dłoni. Składa się z dwóch elementów: małego i dużego. Są one zamocowane na specjalnym uchwycie po jego dwóch stronach. Być może widziałaś już go na swoim Instagramie lub blogu kosmetycznym. Duży wałek przeznaczony jest do masaży większych obszarów twarzy, takich jak czoło, policzki czy szyja. Mniejszy natomiast został stworzony po to, aby dotrzeć do trudnodostępnych miejsc. Mowa o nosie, jego płatkach, a także strefie pod oczami. Taki wałek do twarzy może zostać wykonany z przeróżnych materiałów. Choć w sklepach są także dostępne te zrobione z plastiku, to lepiej ich unikaj. Zdecydowanie lepiej jest postawić na kwarc czy jadeit- https://www.orteo.pl/jadeitowy-walek-do-masazu-twarzy-i-szyi-poprawiajacy-elastycznosc-i-wyglad-skory-jade-roller.

wałek do twarzy

Wałek do twarzy – co może Ci dać?

Wałek do twarzy wykorzystywany jest do automasażu. Za jego pomocą można się nie tylko zrelaksować i poczuć jak w SPA, ale także uzyskać szereg innych korzyści. Są to m.in.:

  • rozluźnienie mięśni twarzy – w trakcie całego dnia Twoje mięśnie mają tendencję do spinania się, co może skutkować bólem; dobrze przeprowadzony automasaż sprawi, że nie będzie on aż tak bardzo uciążliwy;
  • poprawa napięcia skóry – systematyczny masaż, wykonywany z odpowiednim naciskiem, jest w stanie pobudzić produkcję kolagenu i elastyny; to właśnie te substancje są odpowiedzialne za elastyczność skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek;
  • redukcja obrzęków – po nieprzespanej nocy na twarzach większości kobiet pojawiają się obrzęki – na Twojej też?; masaż wałkiem pozwoli nieco je zmniejszyć;
  • stymulacja krążenia krwi – odpowiednio mocny masaż pobudza krew, dzięki czemu jest ona w stanie transportować niezbędne składniki odżywcze i tlen; dzięki temu wałek do twarzy może poprawić jej wygląd.

Jak używać wałka do twarzy?

Wałek do twarzy nie jest żadnym skomplikowanym narzędziem, jednak trzeba wiedzieć, jak się nim obsługiwać, aby przyniósł efekty. Oto instrukcja krok po kroku. Na początek włóż wałek do lodówki, a w tym czasie dokładnie umyj swoją twarz. Zaaplikuj także olejek, dzięki czemu masaż będzie bardziej przyjemny. Następnie zacznij wykonywać ruchy wałkiem. Przeprowadzaj je od środka na boki i od dołu w górę. Dzięki temu unikniesz powstawania nieestetycznych zmarszczek oraz nie uszkodzisz skóry. W trakcie masażu skup się przede wszystkim na czole, policzkach i okolicach oczu. Nie zapomnij także o nosie. Powtarzaj ruchy ze stałą prędkością oraz siłą przez ok. 10 minut. Na sam koniec dokładniej umyj swój wałek do twarzy. Do tego zadania możesz użyć delikatnego mydła lub żelu. Staraj się powtarzać cały proces co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Dzięki temu szybko zobaczysz efekty, które utrzymają się na długo.