W jaki sposób olejek Bio-oil działa na rozstępy?

 

Można zauważyć, że w ostatnich latach olejki Bio-oil podbiły polski rynek, stając się jednymi z najchętniej wybieranych preparatów na rozstępy. Z czego wynika popularność tego olejku? Czy faktycznie pomaga w walce, z tym znienawidzonym przez kobiety defektem kosmetycznym?

Działanie olejku Bio-oil na rozstępy jest wielowymiarowe. Zapobiega on ich powstawaniu, pomaga znacznie zmniejszyć rozmiar świeżych, oraz poprawia wygląd skóry, na której znajdują się stare, wieloletnie rozstępy.

Zapobieganie powstawaniu rozstępów
Bio-oil ma działanie nawilżające i odżywcze na skórę. Mimo lekkiej konsystencji preparatu, zapobiega on utracie wody przez naskórek. Ponadto poprawia jego nawilżenie poprzez działanie witaminy E i A. Na zadbanej, prawidłowo nawodnionej skórze rozstępy rzadziej powstają mimo jej rozciągania spowodowanego nagłym wzrostem wagi.

Działanie na świeże rozstępy
Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągania skóry i zerwania obecnych w jej strukturze włókien kolagenu i elastyny. Kiedy rozstęp jest jeszcze czerwony, znajduje się w fazie zapalnej. Trwa ona około pół roku i jest to najlepszy czas aby poradzić sobie z problemem. Bio-oil zawiera olejki eteryczne z rozmarynku, lawendy, tymianku i nagietka, które mają działanie przeciwzapalne. Poprzez zmniejszenie stanu zapalnego poprawiają wygląd rozstępu i przyspieszają regenerację skóry. Zawarta w olejkach Bio-oil witamina A w formie Palmitynianu Retinylu, pomaga natomiast w odbudowie uszkodzonych włókien kolagenowych i elastynowych, przez co może znacznie zmniejszyć wielkość powstałego rozstępu.