Przykłady produktów konopnych

produkty konopne

Potencjalny asortyment produktów końcowych z technicznych odmian konopi wynosi dziesiątki tysięcy. Zainteresowanie rolnictwem stopniowo rośnie, ale rozwój sektora nie postępuje tak szybko jak w tej samej Europie. Jednocześnie konopie są bezpretensjonalne, można je uprawiać praktycznie na terenie całego kraju i dają dobrą marżę. 

Poniżej trzy przykłady produktów konopnych:

1. Białko konopne

Proszek z nasion konopi to jeden z najpopularniejszych produktów tej marki. Białko konopne zawiera 50% wysokiej jakości białka roślinnego, które w pełni zastępuje białko zwierzęce. Dostarcza organizmowi kompletną kompozycję aminokwasów, zawiera niezbędne mikroelementy i witaminy, jest w pełni strawny dzięki temu, że przy jego otrzymywaniu nie stosuje się wysokiej temperatury. Obecność białka edestyny zapewnia wsparcie dla prawidłowych procesów trawiennych i ochronę immunologiczną, a białko albuminy usuwa z organizmu wolne rodniki.

2. Olej konopny

produkty konopne

Olej konopny zawiera 80% niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (Omega-3:Omega-6 w proporcji 1:3) i jest bogaty w przeciwutleniacze, w tym witaminy A i E. Olej konopny jest również bogaty w pierwiastki śladowe (wapń, siarka, magnez, potas, fosfor, chrom), witaminy B i C oraz chlorofil.

3. Nasiona konopi

Produkty konopne są przeznaczone dla mieszkańców miast, których dieta składa się głównie z rafinowanej, ubogiej w błonnik żywności, nasiona konopi są wybawieniem. Nasiona konopi są magazynem niezbędnych dla zdrowia i witalności składników odżywczych: wapnia, cynku, żelaza, magnezu, fosforu, witamin z grupy B i C, przeciwutleniaczy i niezbędnych aminokwasów. Już garść nasion konopi, dodana codziennie do porannej owsianki, kanapki czy deseru, wzmocni układ odpornościowy, sercowo-naczyniowy i nerwowy, pomoże unormować poziom cholesterolu.