Powrót do natury

sklep z kosmetykamiW ostatnim czasie wróciła moda na wszystko to, co jest naturalne. Trendy te nie ominęły kosmetyków. Półki sklepowe, drogeryjne czy apteczne zapełniane są kosmetykami naturalnymi. Słowo „natura” na opakowaniu ma za zadanie przekonać kupującego do zakupu.

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Zamiennie nazywane są kosmetykami ekologicznymi. To wszystkie produkty, które w składzie posiadają składniki wyłącznie pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Stworzone na bazie ekstraktów ziołowych, olejków naturalnych i roślin uprawianych w ekologicznych warunkach. Główną zaletą jest pochodzenie – naturalne. Oznacza to, że w składzie nie ma chemii, czyli sztucznych barwników, substancji zapachowych, konserwantów, parabenów, sls. Środki chemiczne mogą mieć działanie drażniące na cerę. Kosmetyki ekologiczne nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Ze względu na naturalny charakter i brak chemii w składzie, posiadają krótszy termin ważności w porównaniu do innych kosmetyków.

Działanie kosmetyków naturalnych…

Pozytywnie wpływają na:
– cerę,
– skórę,
– włosy,
– paznokcie.
Pobudzają regenerację komórek oraz przywracają naturalną równowagę. Szczególnie polecane są dla osób posiadających skórę atopową i alergiczną.

Sklep z kosmetykami

Kosmetyki pochodzenia naturalnego dostępne są w różnych miejscach: od hipermarketu zaczynając, a na aptece kończąc. W sklepach tych można skorzystać z konsultacji i dobrać kosmetyk do potrzeb.