Olej z pestek malin – zastosowanie

Olej z pestek malin jest stosunkowo nowym produktem używanym w kosmetyce. Jednak dzięki jego licznym właściwościom pielęgnacyjnym stale zyskuje na popularności.

Naturalny kosmetyk przeciwsłoneczny

Przede wszystkim olej z pestek malin można stosować, jako naturalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nie hamuje on jednak opalania się skóry. Sprawia, że staje się ono znacznie bezpieczniejsze. Można go stosować zamiennie z kremami przeciwsłonecznymi.

Hamuje proces starzenia komórkowego

Jest on również stosowany w przypadku skóry dojrzałej. Hamuje proces starzenia komórkowego, jak również eliminuje jego skutki. Świetnie radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi, jak również z uciążliwymi worami pod oczami. Oprócz tego dzięki aktywnym składnikom znacznie ujędrnia skórę.

Sprzyja gojeniu się ran

Olej z pestek malin posiada również bardzo silne właściwości regenerujące. Dlatego też może być stosowany bezpośrednio na rany, ponieważ przyspiesza ich gojenie. Ponadto działa przeciwzapalnie i łagodząco. Może być również używany w przypadku leczenia oparzeń słonecznych.

Właściwości nawilżające

Z racji swoich silnych właściwości nawilżających jest on polecany osobom, które posiadają skórę suchą. Regularne go stosowanie jest w stanie znacznie polepszyć jej wygląd. Wnika głęboko w skórę, dlatego też efekt nawilżenia utrzymuje się przez bardzo długi czas. Może być on również stosowany jako balsam do ciała.