Naturalne witaminy oraz minerały.

naturalne witaminy i minerały

Dzięki naturalnym witaminom oraz minerałom organizm człowieka może odpowiednio pracować. Sterują one podstawowymi procesami zachodzącymi w naszym ciele.

Jaką funkcję spełniają witaminy i minerały w naszym organizmie?

Witaminy i minerały pełnią szereg funkcji w organizmie, stanowią budulec zębów, kości, włosów i skóry. Każda funkcja ciała w tym myślenie, ruch mięśni, potrzebuje odpowiednich witamin. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele syntetycznych witamin i minerałów w tabletkach, jednak są one gorsze od tych dostępnych w naturalnym, zdrowym pokarmie. Jedzenie świeżych owoców oraz warzyw niesie za sobą wiele korzyści, ale trzeba pamiętać, że powinny być one spożywane najlepiej na surowo, witaminy, które zawierają, mogą rozpuścić się w wodzie. Ogrzewanie lub gotowanie owoców i warzyw może spowodować utratę ich najważniejszych witamin.

Negatywne skutki niedoboru witamin i minerałów

Aby mieć pewność, że Twoje ciało ma w sobie odpowiednią dawkę witamin oraz minerałów, trzeba brać pod uwagę takie czynniki, jak poziom aktywności (podczas sportowego trybu życia dieta jest szczególnie ważna, bez tego nie będziemy mieć odpowiednio dużej energii do dalszych ćwiczeń), wiek, alergie, odżywanie. Najlepiej by dietę ustalał indywidualnie dietetyk, wtedy będziesz mieć pewność, że dostarczasz do ciała odpowiednią ilość witamin oraz minerałów. Jeżeli jednak nie będziesz dostarczać do swojego organizmu odpowiedniej ich ilości, zauważysz znaczne pogorszenie się zdrowia, brak poprawnej odporności oraz wiele innych negatywnych skutków. Dzieci szczególnie potrzebują odpowiedniej ilości witaminy D, aby mieć zdrowe zęby oraz mocne kości.