Napój o dziesiątkach właściwości

Popularność zyskuje w Polsce wywar na bazie ostrokrzewu paragwajskiego. Zakorzeniany przez lata w społeczeństwie przez występy jednego z telewizyjnych podróżników, wydaje się doczekać nareszcie swojej prawdziwej fali zainteresowania. Z tym jednak wiąże się konieczność popularyzowania realnej wiedzy na temat jego zastosowań i zbawiennego wpływu na nasze ciało.

Tym samym warto stwierdzić z miejsca, że właściwości yerba mate z KrainyHerbaty na pierwszy rzut oka zdają się niemal nieskończone. Najbardziej skrupulatni potrafią się doliczyć ponad stu, nam jednak wystarczą te podstawowe.

Wypada więc zacząć od tej czysto pobudzającej. Yerba mate dzięki zawartości kofeiny działa jak kawa – oszczędzając poczucia rozdrażnienia, jakie potrafi wywoływać w nas ten napój. Wzmaga koncentrację, niwelując zmęczenie fizyczne oraz przygotowując nasz organizm na zderzenie z rzeczywistością. Wywołuje uczucie sytości, zmniejszając apetyt i tym samym wspomagając odchudzanie – zwłaszcza, że jednocześnie przyspiesza naszą przemianę materii.

Wyliczankę można kontynuować w nieskończoność, lecz warto ją zostawić specjalistom – samemu jedynie zapewniając, że przy właściwościach yerba mate nie sposób przejść obok niej obojętnie.