Młody jęczmień – co się w nim znajduje?

Potas, wapń, żelazo, magnez – przyjęcie odpowiedniej ich ilości z pożywieniem dla wielu osób okazuje się być problematyczne. Jest to trudne zwłaszcza dla tych, którzy są w trakcie odchudzającej diety. Rozwiązaniem tego problemu jest młody jęczmień. Ten składnik bogaty jest w ważne dla organizmu aminokwasy oraz witaminy. Zawiera dużą ilość białka tak istotnego w procesie odchudzania. Co jeszcze można znaleźć w tym produkcie? Czy opinie o młodym jęczmieniu jednoznacznie wskazują na jego pozytywne działanie?

mlody jęczmieńTo superfood, które bogate jest w chlorofil. Broni on organizm przed wolnymi rodnikami. Poza tym, odpowiednia podaż tego pierwiastka, to gwarancja, że skóra zyska równomierny koloryt i będzie promienna. Co ważne, w młodym jęczmieniu można znaleźć istotny składnik w procesie odchudzania – błonnik. To on daje uczucie sytości w żołądku. Poza tym, wspomaga perystaltykę jelit. Ma zbawienny wpływ na zaparcia. Obniża poziom cholesterolu we krwi.

Opinie na temat tego produktu są podzielone. Jedni twierdzą, że faktycznie wpływa na skórę oraz odchudzanie. Inni nie zauważają efektu. Ważne, żeby pamiętać, że jest to jedynie produkt wspomagający. Nie sprawi, że waga zacznie spadać bez właściwej dla danej osoby diety i wystarczającej aktywności. Jest to jednak świetny sposób, żeby w trakcie diety nie wprowadzić organizmu w niebezpieczne niedobory i zadbać o odpowiednią podaż niezbędnych aminokwasów oraz witamin.