Maść konopna przeciwbólowa – jak wybrać odpowiednią?

maść konopna przeciwbólowa

Wiele osób zmaga się na co dzień z bólami mięśni, stawów i nerwów o rozmaitej etiologii. Przewlekłe stany zapalne, urazy i nadwyrężenie mięśni potrafią uprzykrzyć każdemu życie, jednak skutecznie pomoże w tych problemach maść konopna przeciwbólowa.

Czym jest maść konopna?

Maść konopna jest produktem wytwarzanym na bazie oleju z konopi siewnych, a do tego wzbogacana jest także czystym kannabidiolem pozyskiwanym również z tych roślin.

Maść taka jest produktem organicznym, pozbawionym zanieczyszczeń mogących wywrzeć negatywny wpływ na skórę i cały organizm. Charakteryzuje się ona dość gęstą konsystencją  i jest oleista, dość szybko wchłaniając się przez skórę, działając miejscowo.

Jak działa maść konopna?

maść konopna przeciwbólowa

Maść konopna (https://polskizielarz.pl/pol_m_Produkty-Konopne_Kosmetyki_Masci-kremy-zele-konopne-287.html) posiada przede wszystkim działanie przeciwzapalne i regenerujące. Dodatkowo likwiduje ona problemy, których podłożem są reakcje autoimmunologiczne. Dzięki temu jest ona bardzo cenione przez osoby cierpiące na reumatyzm.

Bardzo cenią ją też sportowcy i osoby aktywne fizycznie, gdyż szybko pozwala pozbyć się bólów powstałych w wyniku przeciążenia mięśni i stawów, a także szybko pozwala rozprawić się z zakwasami.

Jak wybrać dobrą maść konopną przeciwbólową?

Maść konopna przeciwbólowa najczęściej składa się z oleju konopnego, będąc czasem wzbogacaną też o inne naturalne substancje – na przykład produkty pszczele.

Aby maść wykazywała maksymalną skuteczność przy rozmaitych bólach, powinna ona charakteryzować się jak największym stężeniem kannabidiolu. Dodatkowo istnieją produkty tego typu, które wzbogacane są jeszcze naturalnymi olejkami eterycznymi, które wzmacniają efekt przeciwbólowy, rozluźniając dodatkowo mięśnie i zwiększając ukrwienie smarowanych obszarów ciała, co umożliwia ich dotlenienie, a w przypadku zakwasów umożliwia to też szybsze zabranie przez krew produktów przemiany materii odpowiedzialnych za ten typ bólu.