Korzyści płynące z terapii parafinowej dla skóry


W nowoczesnej kosmetologii, depilacja woskiem na ciało stała się unikalną procedurą odmładzania tkanek i detoksykacji. Aby docenić korzyści płynące z tej techniki, konieczne jest stosowanie wysokiej jakości materiałów i przestrzeganie wszystkich zasad leczenia wellness.

Zalety parafiny na skórę

Parafina na stopy nawilży Twoją skórę, nie obciążając jej. Silnemu efektowi odmładzającemu towarzyszy rozszerzenie i oczyszczenie porów, a także normalizacja gospodarki wodnej skóry właściwej. Parafina głęboko rozgrzewa tkanki, działając korzystnie nie tylko na naskórek i skórę, ale także na stawy. Po zabiegu gwarantowane jest przyjemne uczucie lekkości i odprężenia.

Zabieg może być przeprowadzony również w domu. W tym celu w sklepie internetowym można zamówić gotową kurację woskiem – zestaw, który posiada wszystko, co jest potrzebne do zajęć fizjoterapeutycznych.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji woskiem

Parafina jest topiona w specjalnym urządzeniu w temperaturze około 50°C. Skóra właściwa jest wcześniej delikatnie oczyszczana i dezynfekowana bezpiecznym środkiem dezynfekującym. Następnie na skórę nakładany jest krem odżywczy lub inne produkty do pielęgnacji ciała.

Dłoń lub stopa są delikatnie zanurzane w podgrzanej parafinie. Zabieg powtarza się 4-6 razy. Następnie zakładane są specjalne nakładki ochronne (rękawiczki lub woreczki do zabiegu kosmetycznego). Skutecznie zatrzymują ciepło i pozwalają w pełni docenić wszystkie korzyści płynące z terapii woskiem.

Wosk stopniowo oddaje ciepło do tkanek, dzięki czemu nawet na początku zabiegu nie odczuwa się dyskomfortu. Skóra odpowiednio akceptuje ten reżim temperaturowy.