Koronawirus statystyki, które nie napawają optymizmem


Pandemia zdaje się nie mieć końca. Pojawiają się kolejne warianty. Jeśli chodzi o koronawirus statystyki w naszym kraju wciąż wykazują niepokojącą tendencję. Chodzi o duży odsetek zgonów. Warto wiedzieć, jak interpretować codzienne raporty podawane przez ministerstwo oraz jak ograniczyć ryzyko zachorowania.

Odsetek zaszczepionych a liczba zakażeń

Jeżeli chodzi o koronawirus Polska niestety pozostaje w tyle stawki pod względem wyszczepienia populacji na tle Unii Europejskiej. Dlatego ryzyko zachorowania na terenie naszego kraju jest stosunkowo wysokie. Z tego powodu warto trzymać dystans w miejscach publicznych oraz zawsze zakładać odpowiednią maseczkę przeciwcovidową FFP2 lub FFP3. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Polska koronawirus oraz antyszczepionkowcy to hasła, które jeszcze długo będą mogły być powtarzane jednym tchem. Jeśli chodzi o nowe zachorowania covid Polska co prawda dotychczas nie przewodziła rankingom, ale nie ma gwarancji, że to się nie zmieni.

Na jakie dane zwracać uwagę?

Kiedy analizuje się covid polska statystyki cenną informacją jest ta o liczbie zajętych łóżek. Na jej podstawie można oszacować, na ile ochrona zdrowia radzi sobie z pandemią. Jeżeli chodzi o statystyki koronawirus ma ciągle bezpośrednie przełożenie na życie prywatne i zawodowe. Kiedy bowiem wykres zakażeń w Polsce rośnie, można spodziewać się pewnych obostrzeń, np. przejścia na naukę i pracę zdalną.

Po więcej zapraszam na tego bloga: https://dragonmask.pl/blog/koronawirus-aktualne-statystyki-zakazen-dane-gis-polska-zobacz-wykres