Jakie zioła na uspokojenie nerwów wybrać?

zioła na uspokojenie nerwów

Wiele osób poszukuje ziół, które mogłyby pomóc w uspokojeniu skołatanych nerwów. Trzeba jednak wiedzieć, po które gatunki sięgnąć. Wśród tych najbardziej pomocnych można wyróżnić rumianek lekarski oraz melisę, zwaną cytrynowym zielem. Dobrym pomysłem będzie poznanie licznych właściwości wymienionych ziół. Poszukiwać można ich przede wszystkim w sklepach zielarskich. 

Jakie właściwości posiada rumianek lekarski?

Rumianek lekarski stanowi idealny przykład zioła na uspokojenie nerwów. Zawarty w nim olejek eteryczny charakteryzuje się właściwościami uspokajającymi. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie destrukcyjnego wpływu stresu na swoje życie. Rumiankowi nie można odmówić także działania:

  • przeciwzapalnego
  • rozkurczowego
  • przeciwbólowego

Dzięki temu, ziele rumianku może pomóc w złagodzeniu bólu żołądka, który nierzadko jest skutkiem nadmiernego napięcia emocjonalnego. 

Za co warto docenić melisę?

Melisa, znana także jako cytrynowe ziele, charakteryzuje się przepięknym zapachem i smakiem. Każdy, kogo interesują zioła na uspokojenie nerwów (znajdziesz je tutaj), powinien zwrócić uwagę właśnie na melisę. Pomaga ona nie tylko w uspokojeniu się, ale również w zasypianiu. Osoby żyjące w chronicznym stresie nierzadko doświadczają właśnie tego typu trudności. Dzięki melisie można będzie zasypiać szybciej i nie martwić się przedwczesnym wybudzeniem. Trzeba jednak mieć na uwadze regularne popijanie naparu z cytrynowego ziela. Wszystko po to, aby miało ono szansę wpłynąć na stan zdrowia psychicznego i zlikwidować nadmierne napięcie emocjonalne.