Herbata z magicznego lapacho działa jak antybiotyk, dlatego też coraz więcej osób korzysta z jej dobrodziejstwa. Napar bardzo często nazywany jest również „herbatą Inków” i słynie na całym świecie z działania antybakteryjnego i przeciwwirusowego. Pamiętać należy jednak o tym, aby herbatę spożywać z umiarem.
Co wchodzi w skład tej tajemniczej herbaty?
Najnowsze badania wykazały, że lapacho zawiera: żelazo, magnez, wapń, mangan i cenny potas. Herbatę tę najlepiej stosować przy chorobach wywołanych przez wirusy, grzyby i bakterie. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że herbata jest najbardziej skuteczna na bakterie Helicobacter pylori, które bardzo często wywołują wrzody żołądka.
Na co należy uważać?
Herbata lapacho ma bardzo wiele cennych właściwości, ale należy pamiętać również i o tym, że posiada także kilka skutków ubocznych. Herbata co prawda wykazuje działania antybakteryjne i przeciwnowotworowe, ale w dużym stężeniu jest bardzo silną toksyną, która zmniejsza krzepliwość krwi. Po napój ten nie powinny sięgać zwłaszcza kobiety spodziewające się potomstwa. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skonsultowanie się z własnym lekarzem internistą i upewnienie się na 100% czy herbata Inków rzeczywiście będzie nam służyć.