Jakich substancji warto szukać w suplementach dla seniorów?


Głównymi odbiorcami suplementów diety są w tym momencie seniorzy. Osoby starsze często same zdają sobie sprawę z prowadzenia nieidealnego trybu życia, dlatego szukają dodatkowego wsparcia na zewnątrz i w ten sposób natrafiają na różne minerały, wyciągi roślinne i witaminy dla seniorów. Poniżej zostały opisane te, które działają najlepiej.

Luteina

Oddziałuje przede wszystkim na plamkę żółtą, wyraźnie ją odżywiając i dzięki temu przekłada się na lepsze funkcjonowanie narządu wzroku. Ponadto u osób powyżej 50. roku życia może wyraźnie poprawiać kondycję fizyczną oraz sprawność umysłową i przyczyniać się do lepszego wyglądu skóry.

Miłorząb japoński

Kierowany głównie do osób narzekających na problemy z pamięcią, koncentracją i różnymi podstawowymi funkcjami poznawczymi. Zwiększa dopływ krwi do mózgu, dzięki czemu występujące w niej komórki otrzymują więcej tlenu i substancji odżywczych, które mogą je zasilać. Skutkuje to niemalże natychmiastową poprawą pamięci i koncentracji, ale też i… poprawą słuchu.

Lecytyna

Właściwościami przypomina dość mocno miłorząb japoński, bo podobnie jak i on dba głównie o pracę mózgu i wspiera funkcje poznawcze oraz kognitywne. Oprócz tego może zatroszczyć się o wątrobę i ochronić organizm przed miażdżycą poprzez obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi.

Żeń-szeń

Co prawda niektórzy seniorzy nie powinni go przyjmować, bo nie będzie on dobry dla osób mających zdiagnozowane nadciśnienie, jednakże jeżeli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, warto włączyć go do suplementacji i uzupełnić nim standardowe witaminy dla seniora. Żeń-szeń działa głównie aktywizująco. Świetnie pobudza organizm i z tego powodu przydaje się właśnie osobom starszym, dość często narzekającym na brak energii.

Oczywiście do tych powyższych substancji można by było dodać jeszcze przynajmniej kilka innych związków, minerałów i witamin dla seniorów. Suplementację warto dopasować po prostu do swojego stanu zdrowia i posiadanych problemów. Nie ma takiego uniwersalnego preparatu, który zadziałałby tak samo dobrze na każdego seniora.

Sprawdź witaminy dla seniorów w Evita.Sklep