Jak przyjmować kreatynę w tabletkach?

kreatyna w tabletkach

Większość sportowców jest przyzwyczajona do monohydratu kreatyny w formie proszku, który jest najbardziej rozpowszechniony. Jednak branża stopniowo się rozwija, oferując jeśli nie nowe suplementy i składniki, to przynajmniej upraszczając stosowanie starych. Tak właśnie jest w przypadku kreatyny, która coraz częściej występuje nie w postaci proszku, tylko tabletek.

Jak obliczyć wymaganą dawkę kreatyny w tabletkach?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dokładną ilość kreatyny w każdej tabletce, która jest podana na opakowaniu. Jeśli nie jest ona dostępna, należy wejść na stronę internetową producenta i tam znaleźć wszystkie informacje. Dzięki temu wiadomo, ile tebletek należy przyjąć, aby pokryć dzienną dawkę. Większość producentów podaje na opakowaniu zalecane dawkowanie, ale prawie nie bierze pod uwagę specyfiki dawkowania, schematu postępowania i innych niuansów.

Jak prawidłowo przyjmować tabletki kreatyny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do każdego spożycia potrzebna jest inna ilość?

  • Po pierwsze, należy zignorować porady napisane na opakowaniu.
  • Zapoznaj się z instrukcją i zrozum, ile kreatyny znajduje się w każdej kapsułce;
  • Obliczyć dla własnego spożycia.

Czy kreatyna w tabletkach różni się od kreatyny w proszku?

Kiedy producenci zaczęli przechodzić na formę kapsułek, wielu sportowców zaczęło się zastanawiać, czy są jakieś różnice. W rzeczywistości nie ma ich prawie wcale. Kreatyna w tabletkach i w proszku to ta sama substancja, tylko w pierwszym przypadku jest ona umieszczona w żelatynowej otoczce. Jedyną różnicą, jaką można znaleźć, jest dodanie dodatkowych składników w kapsułce (na przykład kreatyny z ulepszonym systemem transportowym). W innych przypadkach nie ma żadnej różnicy, a postać zamknięta służy jedynie zwiększeniu wygody stosowania.