Jak dopasować body damskie do sylwetki?


Body damskie jest strojem przeznaczonym typowo do modelowania sylwetki. Ma on za zadanie ukrywać różnego rodzaju niedoskonałości i w ten sposób zapewniać kobiecie smukłą sylwetkę oraz ogólny atrakcyjny wygląd. Wbrew pozorom odpowiedni strój potrafi zrobić olbrzymią różnicę i zmienić figurę nie do poznania. Aby jednak tak rzeczywiście się stało, body należy dopasować do swojej sylwetki i tego wszystkiego, z czym ma się problem.

Sposób na podkreślenie kształtów

O dziwo jednak nie każdej kobiecie zależy na ukrywaniu pewnych części swojego ciała. Niektóre panie wolą koncentrować się na swoich walorach. W ogóle nie myślą o tych wszystkich fałdkach czy nadprogramowych kilogramach, a zwracają uwagę jedynie na swoje mocne strony – duży, pełny i krągły biust, obfite kobiece biodra oraz jędrne pośladki.

Te cechy, które już z natury są uznawane za atrakcyjne, wypadałoby jednak delikatnie zaakcentować i jakoś zaznaczyć, aby nikt nie był w stanie przejść obok nich obojętnie. Workowate luźne ubranie nie podkreśli kształtów. One w nim totalnie znikną, a sylwetka przez dużą odzież zostanie jeszcze bardziej przytłoczona. Z kolei za sprawą body damskiego podkreślenie kształtów staje się dziecinnie proste. Wystarczy wybrać taki strój, który rzeczywiście będzie idealnie dopasowany do sylwetki, jednakże nie będzie przy tym za mały.

Metoda na skorygowanie niedoskonałości

Przeciętna kobieta nie potrafi jednak spojrzeć na siebie przychylnym okiem i będzie bardziej skłonna do krytykowania swojego wyglądu oraz zasłaniania pewnych jego elementów. Całe szczęście odpowiedni strój potrafi zdziałać cuda. Warto więc najpierw wyznaczyć swoje mankamenty, a późnej zastanowić się nad tym, jak by to zrobić, by przestały być one widoczne dla innych.

Przykład? Body damskie (kliknij) może pomóc nadać sylwetce bardziej kobiecych kształtów charakteryzujących się wąską talią i krągłymi biodrami, wystarczy sięgnąć po model z mocniejszymi wycięciami po bokach, które przy okazji wyszczuplą i wygładzą brzuszek. Z kolei wariant z wbudowanym stanikiem push-up sprawdzi się u tych pań, które narzekają na swoje małe biusty i chciałyby je chociażby wizualnie powiększyć. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Trzeba ich tylko poszukać i sprawdzić je na sobie.

Rozmiar jest najważniejszy

Na zakończenie warto jeszcze przypomnieć wszystkim o tym, że nawet w najpiękniejszym body damskim kobieta nie będzie prezentować się dobrze, jeżeli wybierze dla siebie body za małe albo zbyt duże. Rozmiar powinien zawsze się zgadzać. On jest jednak kluczowy przy doborze ubrań oraz bielizny.