Gdzie zapisać się do lekarza rodzinnego w Białymstoku?


Lekarza rodzinnego warto wybrać zanim jeszcze wystąpią niepokojące dolegliwości. To osoba, która będzie pełniła rolę lekarza pierwszego kontaktu – przyjmie zarówno podczas choroby, jak i na rutynowe badania w celu sprawdzenia stanu zdrowia. W razie potrzeby wypisze również skierowanie do specjalisty lub do szpitala. Który lekarz rodzinny w Białymstoku otoczy najlepszą opieką?

Jakie są kompetencje lekarza rodzinnego?lekarz rodzinny bialystok

Każdy pacjent powinien być zapisany do przychodni i wybrać swojego lekarza rodzinnego. Może być to osoba przyjmująca w przychodni publicznej lub prywatnej, w tym że w drugim przypadku należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Lekarz rodzinny to osoba, do której należy zgłosić się, żeby wykonać jakiekolwiek badania – zarówno te rutynowe, profilaktyczne, jak i te zlecone w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów chorobowych. Lekarz rodzinny w Białymstoku będzie prowadził kartę pacjenta, a w razie potrzeby skieruje go dalej – do innego specjalisty, zajmującego się odpowiednią gałęzią medycyny.

Lekarz rodzinny w Białymstoku – którego specjalistę wybrać?

Jak wybrać lekarza rodzinnego w Białymstoku? Najlepiej w pierwszej kolejności zapytać o poradę rodzinę i przyjaciół – być może ktoś ma do polecenia konkretnego specjalistę. Można też umówić się na wizytę w przychodni i sprawdzić, czy dana osoba wzbudza zaufanie i czy chce się jej powierzyć opiekę nad swoim zdrowiem. Podpowiedzią są także internetowe portale z ocenami lekarzy i opiniami na ich temat.