Gdzie kupić nasiona chia?


Nasiona chia (szałwii hiszpańskiej), to ziarenka z pozoru niewielkie i niepozorne, które zawierają jednak moc bezcennych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych!

Najważniejsze witaminy i mikroelementy w nasionach chia

Znajdziesz w nich:
– kwasy tłuszczowe omega – 3 i omega – 6,
– witaminę A,
– dużą ilość błonnika (34,5 g na 100 g nasion).

Jak spożywać szałwię hiszpańską?

Nasiona tej cennej rośliny możesz wykorzystać w swojej diecie na wiele sposobów. Nasze ulubione propozycje podania nasion chia to:
– koktajle,
– puddingi,
– ciasta,
– sałatki.

Nasiona chia gdzie kupić?

Kiedyś szałwię hiszpańską można było nabyć jedynie w sklepach ze zdrową żywnością. Roślina ta stała się jednak tak popularna, że teraz jej nasiona oferują niemal wszystkie większe sklepy spożywcze, w tym największe sieci, takie jak Carrefour, Auchan, Lidl i Biedronka.

Ile kosztują nasiona chia?

Cena nasion chia jest uwarunkowana przede wszystkim rozmiarem opakowania. Im większe opakowanie, tym niższa cena.

Za kilogramowe opakowanie cennych nasion trzeba zapłacić od 12 do 60 złotych. Różnica w cenie jest spowodowana krajem pochodzenia nasion, rodzajem uprawy, w której zostały one wyhodowane, ich opakowaniem, a także certyfikatami, jakie posiada wybrany przez nas produkt.

Dobrym pomysłem na kupno nasion po najniższej możliwej cenie jest wyszukanie ofert w Internecie. Oczywiście, każdą internetową „okazję” należy sprawdzić, aby nie paść ofiarą oszustwa.