Dwie odmiany konopi sativa indica pod lupą

sativa indica

Na rynku dostępnych odmian konopi zwykle znajduje się połączenie marihuany typu sativa oraz indica. Te dwa rodzaje różnią się pod względem wyglądu fizycznego, a przede wszystkim działania. Jakie są konkretne różnice?

Różnice w wyglądzie zewnętrznym 

Konopie z odmiany sativa to rośliny, które w uprawie osiągają dużo większą wysokość łodygi niż indica. Rozmieszczenie liści oraz kwiatów na łodydze, jest stosunkowo swobodne, z wieloma wolnymi przestrzeniami. Zupełnie inaczej wygląda odmiana indica, która jest ewidentnie niższa i bardziej krępa w rozmieszczeniu liści, kwiatów i pączków. Znaczące różnice znajdzie się również w kształcie samych liści. Sativa posiada liście węższe i dłuższe z cieńszymi palcami niż indica. Różnice te wynikają z tego, że rośliny te uprawiane są w innych klimatach. Sativa uwielbia tropiki, indica klimat chłodniejszy, suchy. 

Odmienne działanie konopi sativa i indica

sativa indica

Choć zwykle marihuana dostępna na rynku to połączenie tych dwóch odmian, warto wiedzieć, że mają zupełnie różne działanie. Zioła typu sativa pobudzają organizm, wyzwalają energię. Indica ma działanie silnie uspokajające. Dowiedziono, że

  • Poprawia jakość snu,
  • szybkość zasypiania,
  • działa przeciwbólowo,
  • wpływa na lepszy nastrój.

Rzecz ciekawa, można spotkać się z opinią ekspertów w temacie konopi, którzy nie widzą sensu wyodrębniania tych dwóch odmian ze względu na działanie. 

Marihuana wykorzystywana jest od dawna w medycynie naturalnej. Dzięki licznym zaletom stosuje się ją w branży farmaceutycznej, kosmetycznej, a nawet odzieżowej.