Dlaczego warto stosować medyczną marihuanę?

konopia lecznicza

Od wielu lat w Polsce mówi się o legalizacji medycznej marihuany. To temat, który wzbudza spore emocje, ale trzeba powiedzieć, że bardzo mało w dyskusji publicznej mówi się o argumentach medycznych, a raczej debatę sprowadza się do czynników emocjonalnych i moralnych, chociaż tych nie będziemy deprecjonować. Postanowiliśmy na własną rękę bliżej przyjrzeć się medycznej marihuanie i dlaczego warto ją stosować.

Bogactwo właściwości medycznych

Medyczna marihuana często jest mylona z produktem posiadającym większą ilość THC, która rzeczywiście doprowadza do uzależnienia i może wyrządzić szkody dla organizmu. Należy jednak wspomnieć, że jej naturalny odłam jest w pełni bezpieczny. To susz z konopi siewnych, których uprawy można znaleźć w całej Europie, a ich obieg jest kontrolowany przez Unię Europejską. Co można powiedzieć o medycznej marihuanie? Na pewno to, że konopia lecznicza powinna być stosowana zarówno przez osoby młode jak i stare. Ale dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ma sporo właściwości medycznych. Marihuana lecznicza sprawdzi się dla osób chorych na Parkinsona, jak również jest środkiem uśmierzającym ból.

Należy pamiętać, że nie na tym kończy się bogactwo właściwości suszu z konopii. Spora część osób decyduje się na jej stosowanie, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne, ale również przeciwnowotworowe – medyczna marihuana wpływa na usuwanie powstałych wolnych rodników.

Duża dostępność

Co prawda głównym kanałem dystrybucji suszu jest Internet, jednak trzeba powiedzieć, że są miejsca w których można bezproblemowo zakupić taki susz, chociaż jeżeli mieszasz na prowincji, to może być z tym mały problem. Dlatego właśnie sklepy internetowe oferują kupowanie konopii leczniczych na gramy i dzięki temu można wykorzystywać ją na własną rękę. Jest to bardzo bezpieczny sposób terapii, na którym jak najbardziej można polegać