Czym jest elektrostymulator mięśni?

elektrostymulator mięśni

Zastosowanie elektrostymulacji w rehabilitacji było wielkim  przełomem w rekonwalescencji po kontuzjach  zarówno pochodzenia sportowego, jak i pozasportowego. W fizjoterapii elektrostymulacja od lat wykorzystywana jest w rehabilitacji, a także w rekonwalescencji po kontuzjach u elitarnych sportowców. Dziś korzystanie z wydajnego i kompletnego sprzętu, takiego jak aparat do elektrostymulacji, może być bardzo pomocne zarówno dla profesjonalistów, jak i osób indywidualnych.

Elektrostymulacja w rehabilitacji: jakie zastosowanie i korzyści?

Jednym z głównych zastosowań elektrostymulacji w rehabilitacji jest minimalizowanie i łagodzenie bólu .Istnieją specjalne programy do tego celu, ale specjalista może również określić programy, które uzna za odpowiednie dla każdego przypadku, za pomocą elektrod podłączonych do odpowiednia strefa mięśniowa. To uśmierzające ból zastosowanie jest kluczem do elektrostymulacji w rehabilitacji. Umożliwia pacjentowi poprawę jakości życia poprzez poprawę samopoczucia. i pozwala mu na wykonywanie czynności, których wykonywanie uniemożliwiał mu ból. Wśród nich mogą być odpowiednie ćwiczenia fizyczne do rehabilitacji, które w przeciwnym razie byłyby bardzo bolesne do wykonania.

Elektrostymulator mięśni: https://www.orteo.pl/elektrostymulatory ma na w celu złagodzenie bólu, w zależności od rodzaju urazu lub problemu, może być stosowany w określonym obszarze lub na poziomie ogólnym na dużych obszarach ciała. Pobudza sparaliżowane mięśnie i zapobiega ich zanikowi. Stymulacja sparaliżowanych mięśni jest jednym z najważniejszych zastosowań elektrostymulacji w rehabilitacji. Właściwe użytkowanie urządzenia elektrostymulatora pozwala zarówno zapobiegać, jak i leczyć zanik mięśni .

Jak działa elektrostymulator?

Jeśli uraz uniemożliwia ruch, mięśnie zaangażowane w tę zmianę nie będą używane lub ryzykują atrofię w wyniku własnej aktywacji mechanicznej. Aby uniknąć tego problemu, urządzenia te przeprowadzają odpowiednią stymulację sparaliżowanych lub nieużywanych mięśni. W ten sposób elektrostymulacja w rehabilitacji pozwala pracować tym mięśniom bez konieczności samodzielnego poruszania nimi. Wszystko to pozwala:

  •  uniknąć dalszych poważnych uszkodzeń n. Oznacza to, że unika się zwiększania problemów z kontuzjami nieużywanych mięśni i łączenia problemów z innymi obszarami mięśni.
  • Skrócić czas rekonwalescencji pacjenta . Ta zaleta elektrostymulacji w rehabilitacji jest niezbędna dla poprawy samopoczucia pacjenta.
  • Pozwala pracować określonym mięśniom, aby pomóc zmniejszyć utratę masy mięśniowej. I to wszystko bez uszkodzonych mięśni, które wymagają odpoczynku i pracy regeneracyjnej.
  • Zwiększona siła i stabilność mięśni
  • Kolejną korzyścią elektrostymulacji w rehabilitacji jest zwiększenie siły i stabilności mięśni. Jest to ważne dla przywrócenia siły i stabilności mięśni, których potrzebuje zdrowy organizm oraz dla utrzymania aktywnego i zdrowego stylu życia .

Jak widać elektrostymulator mięśni w rehabilitacji ma wiele zastosowań i jest kluczem do wspomagania powrotu pacjenta do zdrowia oraz lepszego samopoczucia i jakości życia.