Co robić, aby mieć zdrowe oczy?


O narząd wzroku trzeba dbać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jest wiele czynników wpływających na kondycję oczu i jakość widzenia. Niezwykle ważna jest odpowiednia dieta, na którą przecież każdy z nas ma wpływ. To właśnie wraz z pokarmem dostarczamy lub nie składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku.

Czego będzie potrzebować narząd wzroku do prawidłowego funkcjonowania?

Na kondycję oczu ogromny wpływ ma witamina A, która w produktach roślinnych dostępna jest w formie beta karotenu, a tych zwierzęcych w formie retinolu. Witamina A chroni przed rozwojem plamki żółtej, zwiększa nawilżenie oka i rozprawia się z wolnymi rodnikami. Witamina C także poprawia wzrok ( i przyswajalność składników odżywczych oraz uszczelnia naczynia krwionośne oka. Nie można też zapomnieć o witaminie E, czyli silnym przeciwutleniaczu zwiększającym wchłanialność witaminy A i nawilżającym oczy. Na dobry wzrok (https://evita.sklep.pl/pl/preparaty-na-oczy) niezbędna jest witamina D, która reguluje ciśnienie wewnątrzgałkowe. Chroni ona przed zapaleniem spojówek, zespołem suchego oka, krótkowzrocznością i zwyrodnieniem plamki żółtej.

) niezbędna jest witamina D, która reguluje ciśnienie wewnątrzgałkowe. Chroni ona przed zapaleniem spojówek, zespołem suchego oka, krótkowzrocznością i zwyrodnieniem plamki żółtej.

Jakie jeszcze witaminy na oczy i minerały są niezbędne?

Do witamin odpowiedzialnych za dobry wzrok zalicza się witaminy z grupy B. Chronione przed nieprzyjemnymi dolegliwościami w postaci pieczenia, suchości i świądu oczu. Dodatkowo znika problem ze zmniejszoną tolerancją oczu na jasne światło i poprawia się ich ukrwienie. Na lepsze widzenie zaleca się zwiększenie produktów zawierających cynk, mangan, miedź i selen.