Co najlepiej zjeść przed treningiem czyli wartościowe posiłki w Allnutrition


Osoby, które regularnie uprawiają sport, bardzo często dbają również o swoje odżywianie. Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta wpływa na samopoczucie człowieka. Jakość spożywanego jedzenia ma bezpośredni wpływ na to, jak człowiek się czuje i jakie ma wyniki badań. Istnieją oczywiście pewne choroby i czynniki genetyczne, jednak zasadniczo bardzo wiele można zmienić w swoim życiu poprzez prawidłowe odżywianie się, dopasowane do indywidualnej sytuacji.

Posiłek przed treningiem

Zdania co do posiłków przed treningiem są różne. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Niektórzy trenerzy uważają, że najlepszy jest trening na czczo, czyli bez wcześniejszego posiłku. Można pić tylko wodę. Nie dla każdego jednak będzie to idealne rozwiązanie. Niektórzy bez śniadania bardzo źle się czują, mogą nawet zasłabnąć. Inni z kolei pierwszy posiłek mogą zjeść dopiero po południu i czują się wspaniale. Wydaje się jednak, że dobrym rozwiązaniem jest posiadanie zawsze przy sobie czegoś do zjedzenia, niezależnie od tego czy trening odbywa się w domowym zaciszu czy też na siłowni. Wtedy zależnie od samopoczucia, można sięgnąć po batonik białkowy albo po słodki napój. Można zaspokoić zapotrzebowanie na głód oraz napić się. Allnutrition (więcej) to znakomite miejsce na zakup posiłków przedtreningowych.

Dieta czy ruch?

Dieta i ruch muszą iść ze sobą w parze. Wiele osób popełnia błąd i głodzi się, bez wprowadzenia w życie aktywności fizycznej. Jest też grupa ludzi, która intensywnie uprawia sport, jednak spożywają oni zdecydowanie zbyt dużo kalorii, powyżej swojego zapotrzebowania. Wtedy nie występuje deficyt kaloryczny i redukcja wagi nie jest możliwa. Dlatego też należy połączyć zdrowe odżywianie się, zachowanie deficytu kalorycznego i aktywność fizyczną dopasowaną do indywidualnej sytuacji człowieka. Nie wolno zaczynać od zbyt intensywnego treningu, ponieważ bardzo szybko może skończyć się to kontuzją. Wtedy człowiek przez najbliższe miesiące nie będzie mógł ćwiczyć, a co więcej, będzie musiał skorzystać z pomocy lekarza, co zajmie sporo czasu i energii, a także pochłonie środki finansowe.