2 sposoby na zadbanie o elastyczną skórę

Metod nawilżania i nadawania jędrności skórze jest wiele. Niektóre z nich są skuteczniejsze, a inne mniej skuteczne, jednak nie to jest najważniejszą różnicą dotyczącą kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry. Ważniejsze zdaje się być to, w jaki sposób oddziałują one na zdrowie.

Kosmetyki z drogerii

Chcąc jak najlepiej zatroszczyć się o skórę twarzy oraz wszystkich innych części ciała, bardzo wiele osób wybiera kosmetyki chemiczne dostępne w aptekach. Czasem rzeczywiście skutecznie poprawiają one jakość skóry, jednak wcale nie poprawiają jej zdrowia. Chemiczne dodatki bowiem sprawiają, że skóra szybciej się starzeje i szybko traci swoją elastyczność uzyskaną po użyciu danego kremu czy balsamu.

Naturalna ochrona skóry

Lepszym dla zdrowia rozwiązaniem zdają się być kosmetyki naturalne, takie jak olej z opuncji figowej. Tego typu preparaty nie odbiegają od kosmetyków chemicznych jeśli chodzi o skuteczność, natomiast są zdecydowanie lepsze jeśli chodzi o skutki uboczne. Efekt występujący po użyciu olejku z opuncji figowej utrzymuje się dłużej niż po użyciu kremu z drogerii. Na dodatek, tego typu środki naturalne nie wpływają w żaden sposób na przyspieszenie starzenia się skóry, co niewątpliwie jest ich dużą zaletą.